FILA-small-268

Foto: Mait Jüriado

Helis Naeris (alt) on pärit Tallinnast. Ta õppis Tallinna 21. koolis muusikakallakuga klassis ja Tallinna Muusikakoolis klaverit. Seejärel asus õppima majandust Tallinna Tehnikaülikooli, mis jäi lõpetamata. Küll aga lõpetas ta Tallinna Ülikoolis psühholoogia ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias laulu bakalaureuseõppe, hetkel lõpetab sama eriala magistriõppe, õpetajateks on olnud Ivo Kuusk ja Nadia Kurem.

Koori tuli Helis 2006. aastal oma tookordse hääleseadja Iris Oja toetusel ja initsiatiivil. Tema lemmikheliloojad on Veljo Tormis ja Arvo Pärt ning lemmikteos nende heliloojate tippteoste kõrval ka Alfred Schnittke Koorikontsert.
Helis on laulnud soolosid Mozarti Reekviemis, Beethoveni Missas C-duur,  Bachi „Johannese passioonis“, Vivaldi „Glorias“, SaintSaënsi „Jõuluoratooriumis“, Händeli „Dixit Dominuses“ jm. Koostöös klavessiinimängija Kristiina Arega esitab ta prantsuse ja saksa barokkmuusikat.
Oma suurimad kontserdielamused on Helis saanud Eesti väikestes kirikutes eesti muusikat lauldes.
Helise suur kirg ja armastus on ratsutamine. Ta on Eesti juunioride ja noorte meister ning täiskasvanute vanusegrupis võitnud pronksi.