Foto: Herkki-Erich Merila

Gert-Heiko Kütaru (bariton) on pärit Tallinnast. Muusikaõpinguid alustas ta Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri erialal. Tee koorilauljana algas Eesti Poistekooris Venno Laulu käe all ning jätkus Rahvusooper Estonia Poistekooris ja Revalia Kammermeeskooris Hirvo Surva juhendamisel. Aastast 2013 on Gert-Heiko laulnud kammerkooris Voces Musicales selliste dirigentide juhatusel nagu Stephen Layton, Ainars Rubikis, Peter Spissky, Risto Joost jpt. Alates 2019. aastast on Gert-Heiko Eesti Filharmoonia Kammerkoori laulja.

Üheks end tugevalt mõjutanud kultuurikilluks peab Gert-Heiko stseeni Lennart Meri filmist “Kalevala Hääled” (1985), kus kammerkoor ja Tõnu Kaljuste esitavad Veljo Tormise teost “Raua Needmine”. Kammerkoori üheks ainulaadsemaks ja rikastavamaks küljeks peab Gert-Heiko koori võimet väljendada selles teoses peituva ürgset, ent samas üldinimlikku väge niivõrd tugeva sisendusjõuga, et Tormise aineseks olnud elav regilaulu ja joigumise traditsioon mõjub kunstmuusikas eheda ja võimsa tervikuna kontsertlavadel kõikjal maailmas.

Lisaks koorilaulule on Gert-Heiko muusikahuvi avaldunud pillimängus. Ta on osalenud löökpillimängijana mitme puhkpilliorkestri tegevuses juba enam kui 20 aastat.

Muusika kõrval on Gert-Heiko kirg olnud põhjamaade kultuurid. Ta on õppinud Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumis rootsi keele klassis, Tartu ülikoolis norra keele ja kirjanduse erialal ja täiendanud end Helsingi ja Bergeni ülikoolides. Vabal ajal meeldib talle tegeleda qigongi ja joogaga ning saada osa kaunitest kunstidest.