Daniel Reuss (s. 1961) on Eesti Filharmoonia Kammerkoori (EFK) kunstiline juht ja peadirigent alates hooajast 2008/2009. Ta on koos kooriga andnud menukalt kontserte olulistes Euroopa kultuurikeskustes, sh esinemised Viini kontserdimajas, Paisley koorifestivalil Šotimaal, Schwetzingeni festivalil Saksamaal, festivalil L’été musical Prantsusmaal jm. Reuss on tellinud uusi teoseid eesti heliloojatelt (sh Grigorjeva, Krigul, Kõrvits) ning teinud koostööd erinevate Eesti muusikakollektiividega, nagu näiteks ERSO, Tallinna Kammerorkester ja Corelli Barokkorkester. Koos EFK, kammerkoor Cappella Amsterdami, ERSO ja rahvusvahelise solistideansambliga salvestati Reussi juhatusel Harmonia Mundile Frank Martini oratoorium „Kolgata”, mis kandideeris Grammy auhinnale.

Daniel Reuss on õppinud dirigeerimist Rotterdami Konservatooriumis Barend Schuurmani juures. 1990. aastal sai temast Hollandi kammerkoori Cappella Amsterdam peadirigent. Tema juhatusel kujunes koorist professionaalne muusikakollektiiv, kes on praegu üks enim nõutud esinejaid Hollandis. Aastail 2003—2006 oli Reuss Berliini RIAS Kammerkoori peadirigent. Selle kooriga on ta salvestanud mitu nimekaid auhindu pälvinud plaati, nende hulgas helisalvestise Frank Martini ja Olivier Messiaeni teostega (Harmonia Mundi), mis pälvis auhinna Diapason d’Or 2004 ja saksa plaadikriitikute auhinna. Cappella Amsterdamiga salvestatud CD Ligeti ja Heppeneri teostega (Harmonia Mundi) sai auhinna Diapason d’Or Arte 2008.

Külalisdirigendina on Reuss juhatanud Inglise Rahvusooperis Händeli ooperit „Agrippina”. Ta on dirigeerinud ka selliseid Euroopa väljapaistvaid muusikakollektiive, nagu Concertgebouw Kammerorkester, Berliini Akademie für Alte Musik, Concerto Köln, Schönberg Ensemble, Hollandi Raadio Koor, Collegium Vocale Gent, Balthasar Neumann-Chor, SWR Vokalensemble Stuttgart, Stavangeri Sümfooniaorkester, Nieuw Ensemble, Prometheus Ensemble, Viotta Ensemble jt.

www.danielreuss.com