Foto: Kristian Kruuser

Benjamin Theophilus Martin Kirk (bariton) ei ole eestlane. Ta sündis Inglismaal misjonäride perekonnas ning laulis lapsena Riponi kirikukooris Põhja-Yorkshire’s, külastades vanematekodu Braziilias vaid koolivaheaegadel.

Benjamin õppis klaverit, laulmist ja kompositsiooni Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis kuni 18-aastaseks saamiseni ning mängis metsasarve Rahvuslikus noorte puhkpilliansamblis. 2011. aastal kolis ta Eestisse, et alustada bakalaureuseõpinguid koorijuhtimises Tõnu Kaljuste käe all.

Benjamin on lõpetanud Londoni Kuningliku Muusikakolledži ja hiljuti sai ta oma kolmanda magistrikraadi, seekord orkestrijuhtimises Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Paul Mägi juhendamisel.

Solistina on Benjamin laulnud Peter Maxwell Daviese teoses „8 Songs for a Mad King“ Joensuus ja Karl Ernst von Baeri peaosa Dominy Clementsi ooperis „Der Nordische Baer“ 2017. aastal.

Benjamin on Tallinna Kammerkoori peadirigent ja Londoni Kammerorkestri Old Blues peadirigent. Ta on töötanud kammerkoori Voces Musicales koormeistrina aastail 2017−2018 ning teda on kutsutud juhatama mitmeid Eesti koore, nende hulgas Tartu Ülikooli naiskoori ja segakoori HUIK!.

Vabal ajal on Benjamin innukas jalgpallifänn, elades kaasa nii Brasiilia Gremiole kui Inglismaa Manchester Unitedile. Ta armastab ka Doug Stanhope’i stand-up komöödiat, Hermann Hesse romaane ja John Keatsi luulet. Samuti meeldib talle mängida malet oma vanema venna Barnabasiga.