FILA-small-232

Foto: Mait Jüriado

Kaia Urb (sopran) on eesti hinnatumaid suurvormisoliste nii kodu- kui ka välismaal. Ta on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi ja täiendanud end Stockholmis Lilian Gentele juures. Aastail 1982-2016 laulis Kaia Urb Eesti Filharmoonia Kammerkooris. Ta on olnud koori repertuaari kuuluvate suurvormide solist nii arvukatel kontsertreisidel kui ka plaadistustel.

Kaia Urb on teinud koostööd paljude tuntud dirigentidega (Tõnu Kaljuste, Neeme Järvi, Paul Mägi, Paul Hillier, Olari Elts, Juha Kangas, Saulius Sondeckis jt) ja muusikakollektiividega (The Hilliard Ensemble, Göteborgi Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Tallinna Barokkorkester, Hortus Musicus, NYYD Ensemble, Leedu Kammerorkester, Praha Kammerorkester, Austraalia Kammerorkester  jt).

Kaia Urbi repertuaar ulatub barokiajastust tänapäeva heliloojate uudisteosteni: paljud J. S. Bachi suurteosed ja kantaadid; Händeli “Messias”, “Judas Maccabaeus”,  “Brockes-Passion”, “Dixit Dominus”; Purcelli “Dido ja Aeneas”; Monteverdi “Vespro della Beata Virgine”; Respighi “Jõuluoratoorium”; Vivaldi “Gloria”; Haydni “Loomine”, missad; Mozarti Reekviem, “Vesperae solennes de Confessore”, “Litaniae Lauretanae”, missad; Mendelssohni “Elias”; Fauré Reekviem; Poulenci “Gloria”; Reichi “Tehillim”, “Proverb”; Pärdi “Passio”, “Miserere”, “Te Deum”; Berio “Sekvents” jpt.

Kaia Urb on tuntud ka särava kammerlauljana (koostöö ansambliga Camerata Tallinn, kitarrist Heiki Mätlikuga). Ta on esitanud paljude Eesti heliloojate teoseid (Mägi, Sink, Tamberg, Tormis, Tulev jt), salvestanud mitu CDd ning teinud pikka aega koostööd mitme Eesti muusikafestivaliga (Haapsalu Vanamuusikafestival, David Oistrahhi festival jt).