Foto: Herkki-Erich Merila

Aarne Talvik (bass) on sündinud Tallinnas. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja 1981. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi klaveri erialal professor Bruno Luki käe all. 1988. aastal täiendas ta end meistrikursustel Savonlinna ooperifestivalil prof. Hans Hilsdorfi juures. Lisaks on ta õppinud laulmist Leelo Talviku käe all.

Aastatel 1982–1994 töötas Aarne Estonia teatris solistide kontsertmeistrina.

Aarne on üks vähestest Eesti Filharmoonia Kammerkoori asutajaliikmetest, kes laulab tänaseni kooris. Ta tegi kaasa ka „Ellerheina“ kammerkooris, mille baasil 1981. aastal loodi professionaalne Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

Aarne on laulnud aastakümnete jooksul soolopartiisid Bachi ja Haydni suurvormides, samuti Arvo Pärdi „Passios“, Philip Glassi muusikaga filmi “Koyaanisqatsi” kontsertlinastustel ning hulgaliselt väiksemaid soolosid. EFK repertuaaris on Aarne meelisteoseks Arvo Pärdi „Aadama itk”. Sageli musitseerib Aarne ka väiksemates ansamblikoosseisudes.

Oma elu üheks tippsündmuseks peab ta võimalust teha kaasa EFK meeskoosseisuga Igor Stravinsky „Oidipus Rex” kontsertidel koos Berliini Filharmoonikutega, mida juhatas Claudio Abbado.

Lisaks laulmisele on Aarne asendamatu koori jaoks ka tehnilise abina. Tema kanda on lavameistri-inspitsiendi roll, hoolitsedes selle eest, et lava oleks kontsertideks valmis, kõik puldid, poodiumid, toolid oma kohal ning koor õigel ajal laval.

Energiat kõigi nende tööde-tegemiste jaoks kogub ta aga pikkadel jalutuskäikudel koos lapsega ja kahe koeraga.