ARVO PÄRT
Solfeggio, Summa, Magnificat, Zwei Beter, The Woman with the Alabaster Box, Nunc dimittis,
Dopo la vittoria

VAHEAEG

CONOR O’REILLY
Pie Jesu
Agnus dei

CYRILLUS KREEK
Taaveti laulud – Õnnis on inimene, Psalm 104

GALINA GRIGORJEVA
Nox Vitae

VELJO TORMIS
Jaanilaul (tsüklist "Jaanilaulud")
Raua needmine

Solistid:
Toomas Tohert (tenor)
Olari Viikholm (bass)

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspars Putniņš

 

 

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kontserdil kõlab särav ja mitmekülgne kava, mis annab põgusa ülevaate Eesti koorimuusikast, mis kirjutatud eelmisel sajandil ja tänapäeval.
Veljo Tormise ja Arvo Pärdi muusika on EFK repertuaari lahutamatu osa olnud aastakümneid ning seda on tutvustatud arvukatel kontserdireisidel kõikjal maailmas. Koori salvestisi Pärdi teostega on aga pärjatud kahe Grammy’ga.
Veljo Tormise muusika on kõlanud aastakümnete jooksul erinevate maade kontserdilavadel raputades publikut oma ürgse väega, mille juured peituvad sügaval Eesti rahvalaulus. Nende kahe suurmeistri kõrval on jõuliselt esile kerkinud ja tähelepanu äratanud nii Eestis kui väljaspool isikupärase hingestatud helikeelega Galina Grigorjeva, kelle loomingul on tugevad seosed slaavi vaimuliku muusika traditsiooniga, aga ka vanema euroopa mitmehäälsusega. Eelmise sajandi autoritest on kavas esindatud Cyrillus Kreek, kelle loomingu ammendamatuks inspiratsiooniallikaks on olnud vaimulikud ja ilmalikud rahvaviisid oma lihtsa iluga.

Kontserdi korraldaja on Lundström Arts Management koostöös Dublini Rahvusliku kontserdisaaliga