EFK avab oma uue hooaja Estonia 100. juubelipidustustel mitme kontserdiga, kus kõlab Eesti muusika nii eelmisest sajandist kui värsked teosed tänapäeva autoritelt.

 

Pühapäeval, 15. septembril kell 15.00 kõlab Estonia kontserdisaalis kontsert „Pühendan sind looks ja lauluks“ (ehk Estonia maja ajalugu läbi kooriklassika).

 

Kontserdi kavas on särav valik Eesti koorimuusika klassikast, nende hulgas igihaljad Ülo Vinteri „Laul Põhjamaast“, Evald Aava „Laulik“, Eino Tambergi „Isamaale“, samuti Artur Kapi, Mihkel Lüdigu, Rudolf Tobiase, Eduard Tubina, Veljo Tormise, Mart Saare, Cyrillus Kreegi, Verner Nerepi ja Juhan Aaviku tuntud lood. Laulud ja meenutused Estonia ajaloost põimib tervikuks Riina Roose.

 

Lisaks EFK professionaalsetele lauljatele teevad kaasa Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli koorijuhtimise eriala õpilased Heli Jürgensoni juhatusel.

 

Piletid 10/6 € müügil Piletilevis ja Piletimaailmas

 

***********************

 

Reedel, 20. septembril kell 15.00 toimub Rahvusooper Estonia kammersaalis kontsert „6 keelel 4 häälel“. 

Esiettekandele tulevad teosed kitarrile ja koorile Tauno Aintsilt, Robert Jürjendalilt ja Raul Söödilt.

 

Esitajateks on kontserdi idee autor, Viljandi Kitarrifestivali juht Ain Agan, tunnustatud soome kitarrist Marzi Nyman, noorema põlvkonna muusik Paul Daniel, sel aastal oma 20. sünnipäeva tähistav Weekend Guitar Trio ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigeerib Daniel Reuss.

 

Tauno Aintsi uus teos on inspireeritud  Mare Kõiva raamatust „Eesti loitsud“, põhineb maarahva kultuuri arusaamadel ning tuletab meelde sõna ürgset jõudu. Robert Jürjendal  toob kuulajateni maastikulise helidemaailma, kus vahelduvad erinevad kõlavärvid ja elektroakustilised vibratsioonid. Raul Sööt kaalub kahe instrumendi – hääle ja keele – kontraste ning ühisosa, vastandades ja sobitades nende natuure ja heliesteetikat.

 

Tund aega enne kontserdi algust, kl 14.00, räägivad oma teostest ka autorid ise.

Sama kava esitatakse ka 21. septembril Viljandi Kitarrifestivalil Pärimusmuusika Aidas ning 22. septembril Rakvere Rahvamajas.

Koostöös Viljani Kitarrifestivaliga

 

Piletid 15/10 € müügil Piletilevis ja Piletimaailmas. Kontsert Rakveres on tasuta!