Foto: Anneli Ivaste

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ees on sel nädala kõrgelt hinnatud vanamuusika asjatundja ja üks nõutumaid kooridirigente maailmas Peter Phillips, kes juhatab Pärdi Päevadel kontserte “Pärt ja renessanss” 8.–10. septembrini Kärdlas, Raplas ja Laulasmaal.

Inglise dirigent ja muusikateadlane Peter Phillips on maailmakuulsa vanamuusikale pühendunud ansambli The Tallis Scholars asutaja. Peagi 50-aastaseks saava vokaalansambli juhina jagab ta oma kogemusi vanamuusika alal Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja publikuga kavas, mis keskendub renessansiaja vokaalpolüfooniale. Just renessansspolüfoonias on juured ka Arvo Pärdi tintinnabuli-loomingul. Nii toob Peter Phillips selle sajanditetaguse helimaailma kuulajateni koos Pärdi teostega, milles on vanade meistrite tehnika ühendunud uue kõlaesteetikaga. Kavas kõlab Pärdi teoste kõrval Josquin des Prez’, Robert White’i ja William Byrdi looming.

Alustanud proove Eesti Filharmoonia Kammerkooriga leiab Peter Phillips, et kuigi kammerkoor igapäevaselt renessanssmuusikaga kokku ei puutu, õpivad lauljad väga kiiresti seda stiili tunnetama. “Proovides pean muutma lauljate lähenemist muusikale. Ka Pärdi teoseid interpreteerin renessanssmuusikale omases stiilis ja lauljatel tuleb sellega kohaneda. Tegemist on täiesti teise tunnetusega, nii rütmi, häälestuse kui koosmusitseerimise osas. Mõistan, et sellega ei ole lihtne harjuda, kuid Eesti Filharmoonia Kammerkooris on väga head lauljad, kõrge vokaalkultuur, nad kuulavad, saavad aru ja õpivad kiiresti,” ütleb Phillips.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserdid “Pärt ja renessanss” dirigent Peter Phillipsi juhatusel toimuvad:
8.09 kell 18 Kärdla kirikus
9.09 kell 18 Rapla kirikus
10.09 kell 19 kontsert ja vestlusõhtu Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal
Pärdi Päevi korraldab Nargenfestival.

Fotod proovist: 2022.09.06_PeterPhillips_fotod_AnneliIvaste