Foto: D. Matvejev

Neljapäeval, 28. oktoobril esineb Tallinna Niguliste kirikus kavaga “Õhtuserenaad” Leedu riiklik koor “Vilnius”, kes taasiseseisvunud Eestis annab kontserdi esmakordselt. Kontsert toimub kolme Balti riigi professionaalsete kooride koostöös, millega tähistatakse 30. aastapäeva Leedu, Läti ja Eesti taasiseseisvumisest.

“Vilniuse” koor tutvustab oma kontserdil Leedu koorimuusikat, mida Eestis saab harva kuulda. Peadirigendi Artūras Dambrauskase juhatusel kõlavad kavas „Õhtuserenaad” nii ilmalik kui vaimulik muusika nende hinnatud heliloojatelt, nagu Vaclovas Augustinas, Giedrius Svilainis, Donatas Zakaras jt. Leedu heliloomingule sekundeerivad maailmanimede, Arvo Pärdi ja Alfred Schnittke teosed.

SA Eesti Filharmoonia Kammerkoori sihtasutuse juhatuse liikme Esper Linnamägi sõnul tuli initsiatiiv Balti riikide professionaalsete kooride koostööks kaks aastat tagasi “Vilniuse” koorilt, millega liitusid Läti riilik segakoor “Latvia” ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor. “Kuna meil on ajaloos mitmeid puutupunkte, soovisime tähistada koos 30 aastat Balti riikide taasiseseisvumisest. See koostöö annab hea võimaluse tutvuda üksteise rikkaliku muusikapärandiga ning võtta osa eri riikide kultuurielust,“ lisab Linnamägi.

Koorid esinevad hooaja jooksul Balti riikide pealinnades kokku kuue kontserdiga, et tutvustada oma koorikultuuri ja pakkuda kuulamiseks paremikku oma heliloojate loomingust koos klassikaga maailma muusikaliteratuurist.

Kontserdi korraldaja: Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Kontsert toimub koostöös Leedu Vabariigi Suursaatkonnaga Eestis ja Eesti Leedulaste Ühendusega.