Tänavused Eesti Muusikauhindade nominendid on selgunud. Auhindu jagatakse kokku 19 kategoorias, nende seas antakse välja ka tiitel “Panus Eesti muusikasse” ning rahvahääletuse tulemusel selgub aasta artist.

Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu koostöös on selgunud Eesti Muusikaauhinnad 2021 Aasta Klassikaalbumi kategooria nominendid. Võitja selgub 28. jaanuaril Eesti Muusikaauhinnad 2021 galal.

Aasta Klassikaalbum nominentideks on nelja klassikalise muusika žanrikategooria parimad:
Aasta Heliloomingu Album
Tõnu Kõrvits, «You are Light and Morning» (Ondine, 2020)
Esitajad: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost

Helilooja Tõnu Kõrvits on loonud 20. sajandi itaalia kirjaniku Cesare Pavese luule põhjal muljetavaldava 60-minutilise teose koorile ja orkestrile. Suurvorm pealkirjaga «Sei la luce e il mattino» / «Sina oled valgus ja hommik» kõlas publiku ees esmakordselt 2019. aastal Tallinnas. Teose teksti on tõlkinud Doris Kareva.

Aasta Sümfoonilise- või Lavamuusika Album
Elgar, «Violin Concerto. Stenhammar. Two Sentimental Romances»
Esitajad: Triin Ruubel, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Neeme Järvi (Sorel Classics, 2020)

Inglise helilooja Edward Elgari (1857–1934) viiulikontsert h-moll pärineb 1910. aastast. Kontsert on kirjutatud Fritz Kreislerile, kes selle helilooja dirigeerimisel samal aastal Londonis ka ette kandis. Teos sai kohe väga menukaks. Viiulikontsert kestab ligi 45 minutit ja on esituslikult väga nõudlik. Albumi lõpetavad rootsi helilooja Wilhelm Stenhammari «Kaks sentimentaalset romanssi». Stenhammar oli Elgari põhjamaine kaasaegne ning tema teos on loodud samuti 1910. aastal. Teos laseb kuulajatel nautida Triin Ruubeli külluslikku vibraatot ning sügavat tooni.

Aasta Kammermuusika Album
Erkki-Sven Tüür, «Lost Prayers»
Esitajad: Harry Traksmann, Leho Karin, Marrit Gerretz-Traksmann, Florian Donderer, Tanja Tetzlaff, Signum Quartett (ECM Records, 2020)

Album toob ilmekalt esile helilooja mõtte, et ka ainult kolme või nelja instrumendiga saab luua tõeliselt rikkaliku ja laia helipaleti. Võimsa helimaastikuga opereerimiseks pole tingimata vaja orkestrit. Erkki-Sven Tüür ütleb selle salvestuse kohta: «Manfred Eicher oli aastaid tahtnud minu kammermuusikateostele keskendunud albumit salvestada, kuid alles pärast teose «Lichtturme» komponeerimist tundsin, et nüüd on meil komplekt koos. See kammermuusikakogu on minu jaoks väga oluline.»

Aasta Koorimuusika Album
Cyrillus Kreek, «The Suspended Harp of Babel»
Esitajad: Vox Clamantis, Jaan-Eik Tulve, Anna-Liisa Eller, Angela Ambrosini, Marco Ambrosini (ECM Records, 2020)

Albumil kõlavad Cyrillus Kreegi (1889–1962) rahvakoraaliseaded ja Taaveti laulud ning omamooodi koloriidi lisab kogu kavale instrumentaaltrio koosseisus Angela ja Marco Ambrosini (nyckelharpa) ning Anna-Liisa Eller (kannel), kes esitab Marco Ambrosini poolt spetsiaalselt selle kava jaoks loodud vahepalasid. Ansambli kunstilise juhi Jaan-Eik Tulve sõnul kõlab Kreegi muusika oma erilise harmoonia ja sügava vaimuliku tunnetusega kaunilt ning kõnetab jõuliselt ka kaasaegset kuulajat. Koos Marco Ambrosini lõunamaiselt impulsiivsete vahemängudega loob see täiesti ainulaadse kollaaži. Album on salvestatud Tallinna Issanda Muutmise kirikus.