Professor Tõnu Kaljuste otsustas määrata teise omanimelise stipendiumi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorandile Mai Simsonile. Laureaadi nimi avalikustati 16. veebruaril Eesti Filharmoonia Kammerkoori Austraalia turnee viimasel kontserdil Perthi Festivalil.

 

Tõnu Kaljuste sõnul paistab koorijuht Mai Simson silma paljude oma tegevustega, mille hulgas on tulemuslik koormeistri töö Rudolf Tobiase oratooriumiga „Joonas“ ning selle originaalpartituuri ja klaviiri täpne toimetamine. „Ta oli ka väga põhjalik koormeistrina Europa Cantat ateljees ning tegi kohusetundlikku tööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koori juhtimisel 2018. aastal,“ märkis Kaljuste.

 

Tõnu Kaljuste nimeline stipendium on mõeldud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia silmapaistvatele tudengitele ning selle määrab professor Kaljuste ise. Stipendiumi asutas Eesti Ameerika Fond, pidades silmas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, 150 aasta möödumist esimesest laulupeost ning 100 aasta täitumist eestikeelse Tartu Ülikooli algusest.

 

Esimese stipendiumi suurus oli 3000 USA dollarit, selle sai 2018. aasta veebruaris Pärt Uusberg. Selle aasta stipendium on 3600 USA dollarit. Stipendiumi loomiseks annetas New Yorgis elav eraisik Epp Tsirk 50 000 USA dollarit.

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoori Austraalia turnee toimus 2.-16. veebruarini, mille jooksul anti üheksa kontserti koos Austraalia Kammerorkestriga nende peadirigendi Richard Tognetti juhatusel. Kontserdid pealkirjaga „Arvo Pärt & J. S. Bach“ toimusid Sydneys, Canberras, Melbourne’is, Adelaide’is ja Perthis. Turnee kahel viimasel kontserdil esitati Tõnu Kaljuste juhatusel a cappella muusikat Perthi Festivalil.