16.juunil kell 16 algab Kadrioru pargis  rahvusromantiline Eesti muusika kontsert „Siin on ilus elada“. Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestrit juhatab RISTO JOOST.

Eesti Vabariigi sajandale aastapäevale pühendatud kava peateos on 110 aastat tagasi esmakordselt ette kantud Karl August Hermanni lauleldus “Uku ja Vanemuine ehk Eesti jumalad ja rahvad”, millele Raimo Kangro aastal 1997 tegu uue orkestratsiooni, ja seekordseks ettekandeks kammerorkestriga on teinud uue seade Rasmus Puur. Kõlavad nii soolo- kui ka koorinumbreid, solistid on Hele-Mall Leego (Salme), Raul Mikson (Endel), Aarne Talvik (Uku), Rainer Vilu (Vanemuine), Joosep Trumm (Lemmingine), Allan Vurma (Sarvik).

Risto Joosti sõnul sobib väga hästi Eesti Rahva Muuseumisse kava, kus on veel palu Veljo Tormise „Ingerimaa õhtutest” ja „Kevade süidist”, Lydia Austeri „Meloodia keelpilliorkestrile”, Mart Saare „Läksin metsa kõndimaie”, Heino Elleri „Kodumaine viis”, Aleksander Kunileidi „Sind surmani” ja palju muud.

Kontserdil on Eesti heliloojate muusikat eri sajanditest, selles on rahvuslikkust, muhedust, huumorit, koorilauljad lisavad ka pisut rahvatantsu, lisab Risto Joost. „Tunnistan, et juba ootan neid kontserte, repertuaar on väga huvitav ning koori ja orkestri koosmusitseerimine on alati pidupäev.“ Ta usub, et publikul saab olema väga eriline õhtu.

„Siin on ilus elada“ kontserdid toimuvad veel 14. juunil Tartus Eesti rahva muuseumis ja 15. juunil kell 19 Saaremaal Triigi Filharmoonias.

 

Tallinna Kammerorkestrist saab lugeda www.filharmoonia.ee/tko

Eesti Filharmoonia Kammerorkestrist https://www.epcc.ee/