Eesti Filharmoonia Kammerkoor esineb esmakordselt Jõulujazzi programmis koos tuntud kitarristidega Eestist ja Soomest. Kontserdid „6 keelel 4 häälel“ toimuvad 2. detsembril Tartu Elleri Muusikakoolis ja 3. detsembril Tallinna Kultuurikatlas, koos kooriga on laval plejaad hinnatud eesti kitarriste – Andre Maaker, Ain Agan, Paul Daniel, Weekend Guitar Trio koosseisus Robert Jürjendal, Tõnis Leemets, Mart Soo. Külalisena teeb kaasa koloriitne kitarrivirtuoos Marzi Nyman Soomest, juhatab Kaspars Putninš.

Ettekandele tulevad originaalteosed, mis on loodud muusikamaailmas harvaesinevale koosseisule – kitarrile ja koorile. Kõik lood on kirjutatud spetsiaalselt silmas pidades kitarristide isikupära ning Eesti Filharmoonia Kammerkoori kõrget vokaalkultuuri. Autoriteks on erinevates žanrites tegutsevad tunnustatud eesti muusikud – Tauno Aints, Raul Sööt ja Robert Jürjendal, samuti leiab aset Sven Grünbergi uudisteose „Kas ma Sind leian?“ esiettekanne.

Grünbergi sõnul keskendub ta oma uues loos otsimise ja leidmise teemale, mis on üks elukesksemaid tegevusi. „Erinevates eluetappides on meie sihid, valikud ja eelistused vägagi erinevad. Nii ka selles loos, mille kirjutasin vaimustudes nii Andre Maakeri suurepärasest kitarrikäsitlusest, kui ka meie esi-kammerkoori kõlast ja nende mõlema sisulisest küpsusest ja särast,“ räägib Grünberg.

Idee tuua laval kokku koor ja kitarrid algatas Viljandi Kitarrifestivali juht Ain Agan mõned aastad tagasi. „Otsisin erilisi koostöövorme kitarrile, mida pole varem produtseeritud. Kuna koorile ja kitarrile kirjutatud muusikat me ei leidud, tellisime uued lood eesti heliloojatelt. Aintsi, Söödi ja Jürjendali lood tulid esiettekandele 2013. aasta Viljandi Kitarrifestivalil. Tänaseks on programm laienenud Sven Grünbergi teose võrra, mis jõuab esiettekandeni nüüd Jõulujazzil. Pärast kontserte aga salvestame selle harukordse materjali, Eesti nüüdismuusika, mis loodud koorile ja kitarridele.“

 

Kontserdid toimuvad koostöös Jazzkaare ja Viljandi Kitarrifestivaliga.
2.12 kell 19 Tartu Elleri kool, Tubina saal
3.12 kell 18.30 Tallinna Kultuurikatel, Black Box
Kavas:

ROBERT JÜRJENDAL – „See öö oli pikk“ kammerkoorile ja kolmele elektrikitarrile
SVEN GRÜNBERG – „Kas ma Sind leian?” – ESIETTEKANNE!
RAUL SÖÖT – „Vaikusestki vaiksem“ kammerkoorile ja kahele kitarrile
TAUNO AINTS – Kontsert elektrikitarrile ja segakoorile „Vitsa”

Vt Sven Grünbergi uudisteose tutvustust: https://youtu.be/Wek2yOA8J2Y   (video: Tammo Sumera)