Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester annavad 19.-25. novembrini viis kontserti Hiina Rahvavabariigis kavaga Arvo Pärdi loomingust. Koori ja orkestrit juhatab Tallinna Filharmoonia kunstiline juht ja Tallinna Kammerorkestri peadirigent Risto Joost.

19.-25. novembrini esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Risto Joosti juhatusel kokku viie kontserdiga Hiina suuremates kontserdisaalides Pekingis, Wuhanis, Changshas ja Shanghais, kus publikuni jõuavad Arvo Pärdi teosed “Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”, “Aadama itk”, “Fratres” ja “Te Deum”. Kontserdireisi korraldaja on Tallinna Kultuuriamet koostöös Pekingi Keelatud linna kontsertorganisatsiooniga Beijing Poly Forbidden City Theatre Management Co. Ltd.

Hiina Rahvavabariigi suursaadik Eestis hr Qu Zhe sõnas 16. novembril Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas toimunud pidulikul vastuvõtul, et Eesti muusika ja muusikud on Hiinas kõrgelt hinnatud ning maailma klassikalise muusika esitajate absoluutsesse tippu kuuluvate Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri esinemisi oodatakse seal suure huviga. Suursaadiku sõnul on muusika universaalne keel, mis ei tunne piire riikide ja rahvaste vahel ning Arvo Pärdi imelisel loomingul on kindlasti ka Hiina publiku südameis eriline koht, mis mängib suurt rolli meie kahe riigi parema üksteisemõistmise kindlustamisel. Suursaadik õnnitles Tallinna linnavalitsust saavutuste eest Tallinna ja Pekingi vaheliste suhete edukaks arenguks. “Käesolev aasta tähistab Hiina ja Eesti vahel diplomaatiliste suhete kehtestamise 25-ndat aastapäeva. See on samuti aasta, mil Hiina riik on suunanud erilise tähelepanu just isikutevaheliste ja kultuurisidemete arendamisele Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide vahel. Tallinna linnapea k.t. Taavi Aasa ja abilinnapea Mihhail Kõlvarti külaskäik Hiina koos maailmaklassi koori ja orkestriga on seetõttu ajastatud just sobivale ajale,” tõdes saadik.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart peab kammerkoori ja orkestri algavat kontsertreisi oluliseks tähelepanuavalduseks Hiina muusikaüldsuse poolt Eesti muusikutele ja muusikale laiemalt, kuna algatus kontsertreisi korraldamiseks tuli Hiina poolt kindla sooviga viia just Arvo Pärdi muusikat senisest enam kohalike kuulajateni. “Tallinna Kammerorkester külastas Hiinat viimati 2014. aastal ning just toonane ülimalt positiivne vastukaja on andnud tõuke käesoleva ulatusliku reisi korraldamiseks,” sõnas Kõlvart. “Arvestades, et Risto Joost pälvis hiljuti Eesti Muusikanõukogu helikunsti sihtkapitali aastapreemia just Eesti muusika esitamise eest kodu- ja välismaal, siis on nüüd reisi alustav muusikaline kooslus ilmselt üks parimaid Eesti muusika saadikuid maailmas, mille üle saame ainult uhked olla,” lisas ta.

Tallinna Filharmoonia kunstilise juhi ja Tallinna Kammerorkestri peadirigendi Risto Joosti sõnul on “Cantus Benjamin Britteni mälestuseks” ja “Fratres” ühed Arvo Pärdi enimesitatumad instrumentaalteosed ning “Te Deum” ja “Aadama itk” omakorda Pärdi vokaal-instrumentaalmuusika ühed parimad näited. “Seda repertuaari on Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester esitanud üheskoos paljudel maailma lavadel ning see on muusika, mille olemust on just need kaks kollektiivi tabanud vast kõige ideaalilähedasemalt,” ütles Joost.

 

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Hiinas 2016:

19.11. Pekingi Keelatud Linna kontserdisaal     

21.11. Wuhan Qintai Kontserdimaja                    

22.11. Changsha Kontserdimaja

24.11. Shanghai Orientaalse Kunsti Keskus

25.11. Shanghai Poly Teater

 

Tallinna Filharmoonia Pressiteade

Lisainfo:

Sven Ratassepp
Tallinna Filharmoonia
Tel: 506 4911
press@filharmoonia.ee
www.filharmoonia.ee