Eesti Filharmoonia Kammerkooril täitub juuli alguses 35 aastat professionaalse kammerkoori asutamisest. Sel puhul esinetakse 2. juulil Muhu Katariina kirikus festivalil „Juu Jääb“, juhatavad EFK asutaja ja audirigent Tõnu Kaljuste ning praegune peadirigent Kaspars Putniņš.

 

Kontserdi avaloona kõlav Veljo Tormise „Tornikell minu külas“ on koori jaoks sümboolse tähendusega, sest see on kirjutatud koori eelkäija „Ellerheina“ kammerkoorile 1978. aasta suvel esitamiseks kontsertturneel Lääne-Eestis ja saartel, ka Muhu Katariina kirikus. Lisaks on kavas Mart Saare, Cyrillus Kreegi armastatud koorilaulud ning Märt-Matis Lille teos segakoorile ja elektroonikale „Unejõgi“. Sõnalises osas teeb kaasa Valdur Mikita.

 

Sügisel algavat 35. juubelihooaega on plaanis tähistada suurejoonelise kontserdisarjaga „Peadirigendid“ (koostöös Eesti Kontserdiga), mille jooksul koori kontserte Eesti erinevates linnades juhatavad kõik neli peadirigenti – Tõnu Kaljuste (peadirigent aastail 1981–2001), Paul Hillier (2001–2007), Daniel Reuss (2008–2013) ja Kaspars Putniņš (peadirigent alates sügisest 2014).

 

1981. aastal asutas Tõnu Kaljuste viisteist aastat tegutsenud „Ellerheina“ kammerkoori baasil professionaalse Eesti Filharmoonia Kammerkoori. 35 tegevusaasta jooksul on sellest kujunenud Eesti esinduskoor ja üks tuntumaid Eesti muusikakollektiive maailmas, kes osaleb järjepidevalt rahvusvahelises muusikaelus, tehes koostööd tipporkestrite ja -dirigentidega. Viimastel aastatel on EFK-d kutsutud esinema sellistesse kuulsatesse kontserdipaikadesse, nagu Los Angelese Walt Disney kontserdimaja, New Yorgi Carnegie Hall ja Metropolitani Kunstimuuseum, Washingtoni Kennedy Keskus, Sydney Ooperimaja, Viini Kontserdimaja, Versailles’i Opéra Royal, Singapuri Esplanade’i kontserdimaja jpt.