Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester esinevad Tõnu Kaljuste juhatusel täna, 7. juunil Milano EXPO maailmanäitusel Eesti rahvuspäeval.

Eesti muusikute ja dirigendi kontsert toimub Future District Plaza auditooriumi suures saalis. Selles kavas kõlavad ka kaks eesti heliloojate teost ning üks oopus Austraalia heliloojalt meie muusikute püsirepertuaarist.

Ettekandele tuuakse Arvo Pärdi „Aadama itk”, Brett Deani „Carlo” ning kolmas osa Lepo Sumera teosest „Concerto per voci e strumenti”.

Eesti paviljoni „Gallery of __” iseloomustatakse kui põhjamaise looduse, nutika tehnoloogia ning puhta toidu galeriid, kus on esindatud ka maailmatasemel muusika eesotsas Arvo Pärdi loominguga ning meie silmapaistev disain.

Eesti paviljon jääb avatuks kuni 31. oktoobrini. Sel aastal osaleb maailmanäitusel 140 riiki, Eesti on seekord esindatud ainsana Põhjamaadest.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor on ka varem Eestit EXPO-l esindanud – 2010. aastal lauldi Shanghais Veljo Tormise muusikal põhinevat kontsertetendust.