19. mail esinevad  Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel Euroopa ühes mainekamas kontserdipaigas, Berliini Kontserdimajas, et esitada Arvo Pärdi teoseid helilooja autoriõhtul „Arvo-Pärt-Hommage“. Kontsert on korraldatud Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese riigivisiidi puhul Saksamaa liidupresidendi Joachim Gaucki ja proua Daniela Schadti auks.

Riigivisiidi sihtkoht Berliin on linn, kus helilooja elas kolmkümmend aastat, luues seal valdava osa oma olulisematest helitöödest. Mõneti sümboolselt on kavas nii „Te Deum”, mis tähistab Tõnu Kaljuste ja Arvo Pärdi ühise loometee algust, kui ka üle 20 aasta pikkust koostööd krooniv „Aadama itk”, mille lindistus tõi Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy auhinna. Lisaks kahele tähtteosele tuleb ettekandele Esseni linna 1150. aastapäeva ja piiskop dr Hubert Luthe 75. sünnipäeva tähistamiseks loodud „Salve Regina” ning Pärdi üks varasemaid ja ühtlasi enimesitatud orkestriteoseid „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”. Kontserti korraldab Hans Adleri kontserdiagentuur, oma panuse sündmuse toimumiseks on andnud Eesti Vabariigi Presidendi Kantselei, Eesti saatkond Berliinis ja Arvo Pärdi Keskus.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester on kujunenud maailmas hinnatud ja nõutud koosluseks Arvo Pärdi muusika esitamisel. Eesti esinduskollektiive on koos esinema kutsutud sellistele olulistele lavadele ja festivalidele nagu rahvusvaheline Cervantino  festival Mehhikos, Washingtoni Kennedy Keskus ja New Yorgi Carnegie Hall, samuti on koos esinetud arvukatel turneedel nii Euroopas, Austraalias kui Ameerikas.

Pärast esinemist Berliini Kontserdimajas sõidavad mõlemad kollektiivid edasi Walesi Vale of Glamorgan festivalile, mis sel aastal on pühendatud Arvo Pärdi 80. sünnipäevale. 23. mail annavad EFK ja TKO seal ühise kontserdi Kristjan Järvi juhatusel ning nii koor kui orkester astuvad festivali raames üles ka iseseisva kontserdiga.

Lisainfo: www.konzerthaus.de,  www.arvopart.ee