Eesti Filharmoonia Kammerkoori uueks kunstiliseks juhiks ja peadirigendiks saab alates järgmisest hooajast Kaspars Putniņš. Alanud nädalal tuleb Kaspars Putniņš Tallinnasse kooriga tutvuma, et kolme päeva jooksul 10.-12. aprillini toimuval lauljatekonkursil kuulata  nii kammerkoori praeguseid lauljaid kui uusi kandidaate. Oma esimese kontserdi peadirigendina annab ta 2014/2015 hooaja avakontserdil septembris.

EFK direktor Esper Linnamägi: „Peadirigendi valiku tegi Eesti Filharmoonia Kammerkoori loomenõukogu, kes hindas Kaspars Putniņši puhul uusi kvaliteete, mis rikastavad repertuaari ning arendavad koori vokaalseid võimeid. Suurepärase kaasaegse muusika asjatundjana toob ta endaga kaasa uudseid programme. Tal on ka väga hea renomee rahvusvahelises muusikamaailmas, samas tunneb ta Eesti muusikamaastikku, kuna on juhatanud meie muusikakollektiive.“

Kaspars Putniņš: „Olen õnnelik võimaluse üle töötada Eesti Filharmoonia Kammerkooriga – iga dirigendi unistus on olla seotud meie aja ühe parema kooriga. EFK on väga mitmekülgsete oskuste ning vaid talle iseloomuliku kõlaga koor, kelle repertuaar hõlmab muusikat renessansspolüfooniast kuni meie ajastu keerukate teosteni. Soovin edasi arendada võimekust erinevate muusikastiilide esitamisel ning teha koostööd eesti heliloojatega uute teoste tellimisel. Üheks eesmärgiks on ka kaasata koori projektidesse, mis sünnivad eri žanrite ja kunstiliikide koostöös.“

Kaspars Putniņš (1966) on alates 1992. aastast olnud Läti Raadio Koori dirigent, 1994. aastal asutas ta koori solistide baasil ansambli Läti Raadio Kammerlauljad. Aastail 2005–2008 oli ta Eesti Rahvusmeeskoori kunstiline juht ja peadirigent. Külalisdirigendina on juhatanud paljusid Euroopa nimekaid koore, nagu BBC Singers, RIAS Kammerkoor, Berliini Rundfunkchor, NDR Koor, Hollandi Raadio Koor, Collegium Vocale Gent, Flaami Raadio Koor jt. Eesti Filharmoonia Kammerkooriga on ta kontserte andnud 2005. ja 2006. aastal Eestis ning 2010. aastal Salzburgi Mozarteumis.

EFK varasemad peadirigendid on olnud koori asutaja Tõnu Kaljuste (1981–2001), Paul Hillier (2001–2007) ja  Daniel Reuss (2008–2013).