Foto: Herkki-Erich Merila

Mariliis Lahesalu (sopran) on sündinud ja kasvanud Lääne-Virumaa alevis Kadrinas. Ta õppis laste muusikakoolis  kaheksa aastat flööti ja klaverit ning hiljem Rakvere muusikakoolis laulmist õp. Kelli Pärnaste käe all. Laulnud on ta nii kaua kui ennast mäletab nii solistina kui ka kooris.

Hoolimata suurest soovist saada ajaloolaseks suundus Mariliis pärast Kadrina keskkooli lõpetamist edasi õppima Tallinna Ülikooli muusikapedagoogika erialale, kus õppis dirigeerimise kallakuga suunal Merike Aarma ja Raul Talmari käe all. Ülikooli lõpusirgel töötas ta lasteaias muusikaõpetajana, kuid mõistis, et naudib laulmist rohkem kui teiste õpetamist. Pärast ülikooli bakalaureuse kraadiga lõpetamist õppis Mariliis aastail 2017-2020 Georg Otsa nim muusikakoolis klassikalise laulu erialal (õp Eha Pärg), sihiks oli pääseda Eesti Filharmoonia Kammerkoori ridadesse. Kammerkoori ettelaulmine õnnestus ning alates sügisest 2019 kuulubki Mariliis EFK koosseisu.

Oma vaba aja sisustab Mariliis koos lähedaste inimestega, sportides, filme vaadates ja lugedes raamatuid. Lisaks laulmisele kammerkooris töötab ta mitme harrastuskoori juures hääleseadjana.

Räägitakse, et Mariliis laulis enne kui hakkas rääkima, nii et laulmine tuleb tal loomulikust intelligentsist ning käib temaga koguaeg lahutamatult kaasas.