Foto: Herkki-Erich Merila

Karin Salumäe (alt) on kasvanud Pärnumaal Toris. Oma esimesi muusikaõpinguid alustas ta Mihkel Lüdigi nimelises Vändra Muusikakoolis klaveri erialal. Pärast Vändra Gümnaasiumi lõpetamist asus ta öppima Tallinna Pedagoogikaülikooli, mille lõpetas 1993. aastal koorjuht-muusikaõpetaja erialal (õp. Merike Aarma). Juba õpingute ajal laulis ta Eesti Raadio Kooris ja Eesti Projekti kammerkooris, millest tärkas soov minna ette laulma Eesti Filharmoonia Kammerkoori.

EFK-s alustas Karin lauljana 1995/1996 hooajal. Läbi aastate on tema lauluõpetaja olnud Allan Vurma, kellega koostöö jätkub tänaseni. Lisaks EFK-le töötab Karin Tallinna Ülikooli naiskoori juures vokaalpedagoogina ja juhendab vokaalansamblit Vox Nova.

Karini muusikuteed on kõige enam mõjutanud Tõnu Kaljuste, kelle muusikaline vaist ja ainulaadne oskus mõtestada sõna läbi heli, on alati rikastav ja lummav. Ta peab hindamatuks privileegiks näha lähedalt tandemite Pärt-Kaljuste ja Tormis-Kaljuste loomeprotsessi.

Arvo Pärdi ” Kanon Pokajanen”, Sergei Rahmaninovi “Koguöine jumalateenistus” ja Alfred Schnittke “12 Patukahetsuse psalmi” on kooriteosed, mille ettekanded on Karinile  alati oodatud sündmused hooaja plaanis.

Vabal ajal armastab Karin olla koos oma perega, käia kontsertidel ja teatris, lugeda ning toimetada oma väikeses koduaias.