ROBERT JÜRJENDAL (1966)
– „See öö oli pikk“ kammerkoorile ja kolmele elektrikitarrile (2013)
Tekst: Doris Kareva luulekogust „Olematuse aiad“
Weekend Guitar Trio
Robert Jürjendal – elektrikitarr, elektroonika
Tõnis Leemets – elektrikitarr, elektroonika
Mart Soo – elektrikitarr, elektroonika

 

SVEN GRÜNBERG (1956)
– „Kas ma Sind leian?” (2016)                         ESIETTEKANNE!
Andre Maaker – kitarr

 

RAUL SÖÖT (1969)
– „Vaikusestki vaiksem“ kammerkoorile ja kahele kitarrile (2013)
Tekst: Raul Sööt
Ain Agan – fretless-kitarr
Paul Daniel – elektrikitarr
Annika Lõhmus – vokaal

 

TAUNO AINTS (1975)
– Kontsert elektrikitarrile ja segakoorile „Vitsa" (2013)
Tekst rahvapärimusest
Marzi Nyman (Soome) – kitarr
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspars Putniņš

 

 

Eriline kontsert “6 keelel 4 häälel” toob kuulajateni hingestatud originaalteosed, mis on loodud muusikamaailmas harvaesinevale koosseisule – kitarrile ja koorile. Teoste autoriteks on mitmekülgsed ja tunnustatud eesti muusikud –Tauno Aints, Robert Jürjendal ja Raul Sööt, samuti leiab aset Sven Grünbergi uudisteose esiettekanne.

Tauno Aintsi “Kontsert elektrikitarrile ja segakoorile” on inspireeritud Mare Kõiva raamatust „Eesti loitsud“, mis põhineb maarahva kultuuri arusaamadel ning tuletab meelde sõna ürgset jõudu.

Robert Jürjendali loos “See öö oli pikk“ tuuakse kuulajateni maastikuline helimaailm, kus vahelduvad erinevad kõlavärvid ja elektroakustilised vibratsioonid. Ansambel Weekend Guitar Trio elektroonikaga töödeldud, ambientlikku ning kosmilisse kitarrikangasse on sisse kootud Eesti Filharmoonia Kammerkoori peenetundelised ja sisemiselt jõulised vokaalpartiid.

Raul Sööt kaalub oma teoses “Vaikusestki vaiksem“ kahe tundliku instrumendi – hääle ja keele – kontraste ning ühisosa, vastandades ja sobitades nende natuure ja heliesteetikat.

Sven Grünbergi uudisteos “Kas ma Sind leian?” sündis koostöös kitarrist Andre Maakeriga. „Otsimine ja vahel ka leidmine on üks elukesksemaid tegevusi. Erinevates eluetappides on meie sihid, valikud ja eelistused vägagi erinevad. Nii ka selles loos, mille kirjutasin vaimustudes nii Andre Maakeri suurepärasest kitarrikäsitlusest, kui ka meie esi-kammerkoori kõlast ja nende mõlema sisulisest küpsusest ja särast, mis võimaldab kõlama panna ka lihtsaid helimaastikke,“ räägib oma teosest Grünberg.

Kõik teosed on loodud spetsiaalselt silmas pidades kitarristide isikupära ning Eesti Filharmoonia Kammerkoorikõrget vokaalkultuuri. Soleerivad eesti kitarristide paremikku kuuluvad Ain Agan, Paul Daniel, Andre Maaker ja ansambel Weekend Guitar Trio. Külalisesinejana teeb kaasa koloriitne kitarrivirtuoos Marzi Nyman Soomest.

 

Kontsert toimub koostöös Jazzkaare ja Viljandi Kitarrifestivaliga.
Piletid 10-20 eurot müügil Piletilevis.