Foto: Herkki-Erich Merila

Sander Sokk (tenor) on sündinud Tartus. Tema muusikutee algas Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis, mille lõpetas 2011. aastal klassikalise laulu erialal, õpetajaks Karmen Puis. Lauluõpingud jätkusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppes ja praegu on käsil magistriõpingud Juhan Tralla juhendamisel.

Eesti Filharmoonia Kammerkooris tegi Sander esmakordselt kaasa 2012. aastal Arvo Pärdi kontsertetendusel „Passio“ Nargenfestivalil. Seejärel osales Prantsusmaal Aix-en-Provence’i ooperifestivalil Verdi „Rigoletto“ ja Mozarti „Don Giovanni“ etendustel. Alates 2014. aastast laulab Sander EFK põhikoosseisus.

Huvitavaid ja väljakutset pakkuvaid kontserte on tema jaoks olnud palju, näiteks Veljo Tormise „Sünnisõnad“ 2015. aastal ja kava Prantsuse muusikast „Les Angélus“ 2016. aastal. Tema lemmikteoseks on aga Tõnu Kõrvitsa „Lageda laulud“, mis tuli esiettekandele 2015. aastal koostöös Tallinna Kammerorkestri ja Risto Joostiga. Selles teoses hindab Sander lüürilisi meloodiaid, erinevaid harmoonilisi värve, leidlikku ja huvitavat orkestratsiooni ning tähendusrikast, läbitunnetatud teksti.

Sander tegeleb ka ise heliloominguga – ta on kirjutanud koorilaule, klaverimuusikat, kammerteoseid ja 4-osalise sümfoonilise poeemi. Tema teosed võib kuulata internetis https://www.youtube.com/user/leuphoniemusic ja https://soundcloud.com/leuphonie. Lisaks tegeleb ta spordiga, mängib korvpalli ja käib ujumas. EFK välisreisidel on tal kujunenud põnevaks hobiks sihtkohtade jäädvustamine läbi kaamerasilma, sest huvitavaid avastusi on olnud palju ja mälestusi fotode näol samuti.