fila-900px18

Foto: Mait Jüriado

Miina Pärn (sopran) on sündinud Tallinnas ja alustas muusikaõpinguid 5-aastaselt. Ta lõpetas Vanalinna Hariduskolleegiumi ning õppis seal samas muusikakoolis plokkflööti ja klaverit. Kooliajal laulis ta mitmes kooris – VHK tütarlastekooris, segakooris Huik! ja kammerkooris Head Ööd, Vend –, millest kasvas armastus muusika vastu kõige laiemas tähenduses.

Miina on väiksest peale käinud Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsertidel ja imetlenud selle koori imelist kõla. 2010. aastal alustas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õpinguid Hirvo Surva dirigeerimisklassis. Õpingute ajal liitus ta kammerkooriga Collegium Musicale ning alates 2013. aastast on ta koori abidirigent.

Väga oluliseks peab ta oma muusikuteel ansamblit Vox Clamantis, tänu kellele on ta kokku puutunud erakordse muusika ja erakordsete inimestega.

Alates 2014. aastast jätkas Miina magistriõpinguid koorijuhtimise erialal prof. Ants Sootsi juures. 2015. aastal pälvis ta Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika õppestipendiumi. Ta on täiendanud end laulutundides Kaia Urbi juures ja teinud muusika- ja kultuurisaateid Klassikaraadios.

Pärast muusikaakadeemia lõpetamist 2016. aastal sai Miinast Eesti Filharmoonia Kammerkoori liige. Kuigi lapsepõlve suurim unistus oli saada baleriiniks ja gümnaasiumiajal arstiks, sai tema elukutsevalikul määravaks üks EFK kontsert, mida ta kuulis 10. klassis õppides. Tõnu Kaljuste juhatusel kõlas Tõnu Kõrvitsa „Kreegi vihik“ ja pärast kontserti valdas teda eriline tunne, mis on meeles siiani. Tekkis soov, et selline võikski olla terve elu.