Foto: Kristian Kruuser

Lodewijk van der Ree (tenor/koormeister) kasvas üles Hollandis. Ta on õppinud kooridirigeerimist Amsterdami Konservatooriumis Jos Vermunti ja Jos van Veldhoveni juures (bakalaureus) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Hirvo Surva käe all (magister, cum laude). Ta tunneb suurt huvi renessanssi vokaalpolüfoonia vastu ning armastab teha koostööd heliloojatega, et tuua ettekandele uut muusikat. 

 

Alates 2020. aastast tegutseb Lodewijk Eesti Filharmoonia Kammerkooris nii koormeistri kui ka lauljana. Igapäevase töö kõrval proovisaalis on ta EFK-d dirigeerinud ka kontserdil ning salvestusel. Aix-en-Provence’i ooperifestivalil dirigeeris ta lava taga koori Kaija Saariaho ooperis “Innocence” (muusikaline juht Susanna Mälkki) ning Richard Wagneri ooperis “Tristan ja Isolde” (muusikaline juht Sir Simon Rattle), etendustel osales Londoni Sümfooniaorkester. 

 

Lodewijk van der Ree on juhatanud erinevaid koore ja ansambleid Hollandis (Asko Kamerkoor, Collegium Utrecht, Cappella Amsterdam) ning Eestis (Tartu Ülikooli Kammerkoor, kammernaiskoor Sireen, Voces Tallinn). Koos Daniel Reussiga dirigeeris Lodewijk Karlheinz Stockhauseni teost “Engel-Prozessionen”, mis oli osa Hollandi Festivali 2019 “Aus Licht” suurlavastusest. Lodewijk on pälvinud Hollandi prestiižse Kersjes Fonds dirigendipreemia.