Foto: Kristian Kruuser

Lodewijk van der Ree (tenor/koormeister) kasvas üles Hollandis. Ta on õppinud kooridirigeerimist Amsterdami Konservatooriumis Jos Vermunti ja Jos van Veldhoveni juures (bakalaureus) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Hirvo Surva käe all (magister, cum laude). Ta tunneb suurt huvi 14. ja 15. sajandi vokaalpolüfoonia vastu ning armastab teha koostööd heliloojatega, et tuua ettekandele uut muusikat.

Lodewijk on juhatanud erinevaid koore ja ansambleid (Asko Kamerkoor, Collegium Utrecht, de.fundo ja Coqu). Koormeistrina on ta valmistanud kavasid ette mitmele dirigendile (Thomas Adès, Reinbert de Leeuw, Kevin John Edusei, Ed Spanjaard jt). 2016. aastal dirigeeris ta festivalil Tenso Days Evelin Seppari teose ”Cities” esiettekannet Madalmaade Kammerkooriga ning samast aastast teeb ta regulaarselt koostööd ka Cappella Amsterdamiga (peadirigent Daniel Reuss). Koos Cappella Amsterdami ja Cuarteto Quiroga keelpillikvartetiga on ta esiettekandele toonud José María Sánchez-Verdú ”La porte de l’enfer” Keelpillikvarteti Biennaalil ning käinud kooriga Hollandi-turneel kavaga ”Time and the Bell”. Koos Daniel Reussiga dirigeeris Lodewijk Karlheinz Stockhauseni teost ”Engel-Prozessionen”, mis oli osa Holland Festival 2019 ”Aus Licht” suurlavastusest. Lodewijk on pälvinud Hollandi prestiižse Kersjes Fonds dirigendipreemia.

2016. aastal kolis Lodewijk Tallinnasse, kus ta elab koos helilooja Evelin Seppariga. Ta on kolm aastat laulnud ansamblis Vox Clamantis (dirigent Jaan-Eik Tulve). Külalisdirigendina on Lodewijk koostööd teinud erinevate kooridega, sh Tartu Ülikooli Kammerkoori ja Kammernaiskooriga Sireen ning kammerkooridega Head Ööd, Vend ja Voces Musicales. Alates 2020. aasta algusest on ta tegev nii koormeistri kui ka lauljana Eesti Filharmoonia Kammerkoori juures.