Kaspars Putniņš (1966) on alates hooajast 2014/2015 Eesti Filharmoonia Kammerkoori kunstiline juht ja peadirigent. Alates aastast 1992 on ta olnud Läti Raadio Koori dirigent. Aastal 1994 asutas ta koori solistide baasil ansambli Läti Raadio Kammerlauljad. Aastail 2005–2008 oli ta Eesti Rahvusmeeskoori kunstiline juht ja peadirigent. Külalisdirigendina on Kaspars Putniņš juhatanud selliseid Euroopa nimekaid koore, nagu BBC Singers, RIAS Kammerkoor, Berliini Rundfunkchor, NDR Koor, Hollandi Raadio Koor, Collegium Vocale Gent, Flaami Raadio Koor jt.

Kaspars Putniņši repertuaar hõlmab koorimuusikat nii renessansiajastust, romantismist kui tänapäevast, kuid tema suurim kirg on nüüdismuusika – väljapaistvate uudisteoste tutvustamine publikule, mis samas võimaldab ka esinejatel avastada oma võimeid ning arendada vokaalseid oskusi uutele tasanditele.

Ta on plaadistanud Bryarsi, Vasksi, Ešenvaldsi, Maskatsi, Silvestrovi, Harvey, Rahmaninovi jt. teoseid. 2018. aastal võitis Eesti Filharmoonia Kammerkooriga salvestatud plaat „Schnittke – Psalms of Repentance. Pärt – Magnificat & Nunc dimittis” (BIS) Gramophone’i auhinna.

Kaspars Putniņš on algatanud mitu teatriprojekti koori osalusel. Ta annab sageli loenguid ning meistriklasse nii kodu- kui välismaistel seminaridel.

Talle on omistatud Läti Muusika grand prix (1998) ja Läti Ministrite Nõukogu auhind saavutuste eest kultuuri ja teaduse vallas (2000). 2019. aastal omistas Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid Kaspars Putniņšile Maarjamaa Risti IV klassi ordeni Eesti riigile ja rahvale osutatud teenete tunnustamiseks. Samal aastal pälvis ta ka  Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia pühendunud tegevuse eest Eesti muusikakultuuris.