EFK reisiblogi

Äsja lõppes Eesti Filharmoonia Kammerkoori (EFK) kontserdireis koos Euroopa tippmuusikutega – dirigent Marc Minkowski, Mahleri Kammerorkestri ja solistideansambliga – Saksamaa kolmes olulises kontserdipaigas. 5. oktoobril anti kontsert Esseni Filharmoonias, 6. oktoobril Kölni Filharmoonias ja 7. oktoobril Dortmundi Kontserdimajas. Esitati Eduard Griegi „Peer Gynti“ (op 23), kus lisaks koorile ja orkestrile tegid kaasa solistidena Mari Eriksmoen (sopran), Marianne Beate Kielland (alt), Johannes Weisser,  (bariton), Sunnyi Melles ja Tilo Werner (tekst).

 

EFK-d seob Euroopa ühe hinnatuma dirigendi Marc Minkowskiga juba pikaajaline koostöö, mis sai alguse 2008. aastal Salzburgi Pidunädalatel. Tänu toona suurepäraselt  õnnestunud kontsertidele on järgnenud uued ja uued pakkumised, nende hulgas osalemine mitmel korral Salzburgi kuulsal Mozartwoche-festivalil, aga ka teistes projektides, sh Mozarti ooperi „Idomeneo“ etendustel Bremeni muusikafestivalil.

 

Seekordsed kontserdid, mis on Eesti kooril ja Minkowskil juba viies koostööprojekt, õnnestusid kõik suurepäraselt ning said rohkearvuliselt publikult erakordselt sooja vastuvõtu.

 

EFK koormeistri Heli Jürgensoni sõnul on Mahleri Kammerorkestril erakordne kõla, fantastiline keelpillirühm ning seda orkestrit võib pidada üheks parimaks Euroopas. „Minkowski on aga vaieldamatult suur muusik ja dramaturg, kes muutis „Peer Gynti“ ettekanded väga atraktiivseks ja teatraalseks, köitvateks terviklikeks etendusteks“, lisas Jürgenson. Orkestri suhtumist koori näitas aga emotsionaalne hetk proovis, kui koor teenis a cappella osa esitamise eest orkestrilt sooja aplausi.

 

Ka koorilauljate sõnul olid kontserdid võimas muusikaline kogemus. Soolorollides said end näidata EFK lauljad: Kaia Urb, Karoliina Kriis ja Kristine Muldma ning Allan Vurma ja Rainer Vilu, kes esitasid väga hästi õnnestunud muusikalised numbrid.